دکتر هیلتی
پخش عمده میخ و چاشنی و لوازم یدکی تفنگ میخکوب

پیچ کناف

 

تفنگ میخکوب

تفنگ میخکوب وسیله ای بسیار کاربردی است که برای پرتاب میخ استفاده می شود، این دستگاه با قطعه ای به نام چاشنی کار می کند از چاشنی برای پرتاب میخ ها کمک می گیرد، این دستگاه، به برق و هوا نیاز ندارد در همه مکان ها می توان از آن استفاده کرد و مزیت کاربردی این دستگاه این است که توانایی پرتاب میخ های ضخیم را هم دارد. از این دستگاه در کارگاه های ساختمانی برای اتصال هر قطعه ای به سطوح مختلف مانند: بتن استفاده می شود برای اتصال سطوح بتنی حتما باید از میخ و چاشنی استفاده شود، انرژی مورد نیاز این دستگاه از طریق کارتریج گاز قابل اشتعال و شارژی و بادی تامین می گردد، نیروی به دست آمده از طریق احتراق سبب می شود میخ در سطوح بتنی و فلزی به سرعت فرو رود.

تفنگ میخکوب

انواع تفنگ میخکوب

تفنگ میخکوب به عنوان یکی از ابزارهای مدرن برای  متصل کردن انواع سازه های بتنی و ورقه های آهنی استفاده می شود ، در دکوراسیون و صنایع کاربرد بسیاری دارد، انواع میخکوب ها بر اساس نوع کاربرد به دو مدل تفنگ میخکوب به آهن و تفنگ میخکوب بتن می توانیم تقسیم کنیم

سایز تفنگ میخکوب

تفنگ های میخکوب به دو سایز تقسیم می شوند: تفنگ میخکوب کوچک، تفنگ میخکوب بزرگ

تفنگ میخکوب کوچک: همان طور که از نام دستگاه مشخص است برای انجام در کارهای کوچک و بسیارسبک مثل: کارهای چوبی از آن استفاده می شود.

تفنگ میخکوب بزرگ: این دستگاه برای کارهای حرفه ای و تکنیکی استفاده می شود به عنوان مثال: برای نصب قطعات سقف کاذب کاربرد بسیاری دارد. ازلحاظ قیمتی هزینه تفنگ میخکوب بزرگ نسبت به میخکوب های کوچک بیشتراست این دستگاه برای اشخاصی که به طور مداوم از آن استفاده می کنند بسیار مناسب و کاربردی است.

 

نکات مهم در انتخاب تفنگ میخکوب

 

وزن سبک

مهم ترین نکته درانتخاب تفنگ میخکوب وزن مناسب آن است، اگر این دستگاه وزن سبکی داشته باشد کار کردن با آن بسیار راحت تر می شود و حین کار تعادل کاربر را به هم نمی ریزد و جابه جایی ابزار را سهولت می بخشد.

 

قدرت دستگاه

قدرت و توان میخکوب ها با یکدیگر متفاوت است درواقع میخکوب های بزرگ تر دارای قدرت بالاتری هستند. هنگام خرید تفنگ میخکوب بسته به نیاز کارتان باید به توان و قدرت دستگاه توجه داشته باشید که نتیجه مطلوبی داشته باشد.

 

لوازم جانبی

دستگاه تفنگ میخکوب در بسته بندی خود یک سری لوازم جانبی به همراه دارد که سبب سهولت استفاده آن می شود. این تجهیزات و لوازم جانبی عبارتند از:

 • فرچه برای تمیز کردن پیستون و سیلندر میخکوب
 • دارای عینک ایمنی استاندارد
 • روان کننده مناسب
 • فنر استپ رینگ و استپ رینگ

لوازم جانبی

 

پشتیبانی تفنگ میخکوب از انواع میخ ها

تفنگ میخکوب استاندارد، در واقع میخکوبی است که توانایی پشتیبانی از انواع مختلف میخ ها را دارد مانند: میخ پرچ واشر دار، میخکوبی که این قابلیت را نداشته باشد یک ابزار مناسب و همراه نیست زیرا در شرایط خاص با عدم پشتیبانی، کاربر را در انجام کارها لنگ می گذارد.

 

کاربرد خاص میخکوب

تفنگ میخکوب برای کوبیدن میخ در سطوح مختلف مانند: بتن و فولاد استفاده می شود، در هنگام خرید از سایت دکتر هیلتی به قابلیت های آن دقت کافی داشته باشید که موارد ذکر شده و مورد نیاز شما را داشته باشد.

میخکوب دست دوم

بسیاری از افراد که قصد خرید میخکوب را دارند برای خرید ابزار حاضرند به دلیل پایین تر بودن قیمت دست دوم آن را تهیه کنند دریغ از این که اگر اطلاعات فنی و کافی نداشته باشند ضرر می کند و در نهایت یک میخکوب دست دوم و کارکرده با کیفیت پایین را تهیه کرده اند که مجدد باید هزینه کنند و میخکوب دیگری را برای کارشان تهیه کنند، اگر قصد خرید تفنگ میخکوب یا هر ابزار دست دوم را دارید حتما باید از لحاظ سلامت و کیفیت آن را مورد بررسی قرار دهید که در آینده دچار مشکل نشوید، علاوه بر این در ابزارها و دستگاه های دست دوم دیگر لوازم جانبی وجود ندارد اما هنگام خرید دستگاهی نو تمامی تجهیزات مورد نیاز را هم می توانید داشته باشید. محبوب ترین برند ها در بازار به ترتیب الویت شامل: رونیکس، آنکور، توسن پلاس است.

میخکوب دست دوم

تفنگ میخکوب بتن

این دستگاه ابزاری برقی است که برای کوبیدن میخ به بتن استفاده می شود، درست است با چکش هم میتوان میخ را به داخل بتن جای داد اما کار با تفنگ میخکوب بتنی سهولت، راحتی و تسریع در زمان را به دنبال دارد، استفاده از این دستگاه مانند دیگر دستگاه های برقی دارای محدودیت هایی برای جلوگیری از بروز خطرات احتمالی است، البته میخکوب های بتنی با برق و چاشنی کار می کنند. لازم به ذکر است از اسلحه های میخکوب بتن برای میخ زدن روی چوب نمی توان استفاده کرد زیرا سبب از بین رفتن چوب می شود. کار با این دستگاه به گونه ای است که بعد از جا انداختن درست میخ ها و کشیدن ماشه، میخ به داخل سطح بتنی فرو می رود مهم ترین مزیت این ابزار این است که به راحتی در سریعترین زمان کار صورت می گیرد.

 

انواع تفنگ میخکوب بتن

تفنگ های میخکوب بتن در واقع به سه دسته اسلحه تقسیم می شوند که عبارتند از:

 1. 1. تفنگ میخکوب بتن بی سیم (شارژی)
 2. 2. تفنگ میخکوب بتن برقی
 3. 3. تفنگ میخکوب بتن هوای فشرده ( پنوماتیک)

 

 

 

تفنگ میخکوب بتن بی سیم

این دستگاه به صورت بی سیم است و با گاز یا باتری کار می کند، این میخکوب بی سیم گازی از میله های سوخت کمک می گیرد تا مکانیسم نیلینگ را تقویت کند، در این دستگاه از یک باتری برای سوخت استفاده می شود تا انرژی مورد نیاز برای هدایت میخ ها به بتن تامین شود.

 

تفنگ میخکوب بتن شارژی

این دستگاه هم عملکردی شبیه به نوع برقی دارد اما فرق آن این است که با باتری کار می کند، به نسبت دستگاه برقی دارای قدرت کمتری است اما استفاده از آن بسیار راحت است برای مصرف خانگی مدل شارژی بسیار کاربردی هستتد در کارهای ساختمانی و صنایع اغلب نامناسب شناخته می شوند.

 

 

تفنگ میخکوب بتن سیم دار (برقی)

این دستگاه دارای قدرت بالایی است اما به دلیل داشتن سیم امکان دارد استفاده آن برای فضاهای دورتر دارای محدودیت شود، تفنگ میخکوب پنوماتیک دارای بیشترین قدرت است و برای کار کردن به یک کمپرسور باد فشرده نیازمند است به همین خاطر این میخکوب برای کارهای ساختمانی بهترین گزینه است.

 

 

کاربرد تفنگ میخکوب بتن

 • قابلیت متصل کردن انواع اتصالات کارگاه های ساختمانی
 • اتصال هر قطعه به سطوح بتنی
 • نصب توری مشبک از جنس فلزی
 • نصب دیوارهای سبک و قابلیت استفاده در دکوراسیون داخلی
 • نصب انواع ورق های فلزی و سقف های عرشه فولادی و کامپوزیت
 • اتصال پلیت ها و صفحات بتن به قطعات فلزی

 کاربرد تفنگ میخکوب بتن

 

 

نکات مهم و قابل توجه هنگام خرید تفنگ میخکوب

نوع تفنگ

با توجه به سه مدل اسلحه میخکوب بتنی اولین نکته هنگام تهیه تفنگ میخکوب مناسب بررسی نحوه استفاده از آن است، اگر برایتان مهم است که دستگاه را به راحتی حمل کنید و دسترسی به پریز برق امکان دارد وجود نداشته باشد، بهترین انتخاب نوع شارژی است، اما اگر در یک محیط کارگاهی هستید و به دستگاهی قوی تر نیاز دارید نوع برقی و پنوماتیک گزینه مناسب تری می باشند.

 

اندازه تفنگ

شما هنگام استفاده از این ابزار نیازمند حمل مداوم دستگاه هستید و مسئله مهم دیگر اندازه میخکوب بتن است، این دستگاه در دو نوع کوچک و بزرگ در بازار موجود است که بسته به نیاز و قدرت مورد نیاز می توانید از آنها استفاده کنید.

در کنار اندازه، وزن تفنگ هم بسیار حائز اهمیت است زیرا هر چقدر وزن وسیله کمتر باشد حمل و کارایی آن بهتر خواهد بود، در فروشگاه دکتر هیلتی اسلحه های میخکوب بتن دارای برندهایی با وزن و اندازه مناسبی هستند تا کاربر در نهایت راحتی از دستگاه ها استفاده کند.

 

کیفیت تفنگ

علاوه بر وزن و قدرت یکی دیگر از مهم ترین مسائل کیفیت دستگاه است، قبل از خرید بررسی کیفیت بدنه و دوام هر قسمت از اسلحه بتنی دارای اهمیت بسیاری است. خرید دستگاهی بی کیفیت علاوه بر این که سبب ازدست رفتن زمان می شود و منجربه صرف هزینه اضافی هم می گردد. یکی از روش های کاربردی در تشخیص دستگاهی مناسب بررسی برند و کشورسازنده آن دستگاه است، کشورهای اروپایی،آمریکا و ژاپن دارای مطلوب ترین کیفیت هستند، در ضمن خوب است بدانید قیمت دستگاه ها هم رابطه مستقیمی با کیفیت آنها دارد زیرا هر چقدر قیمت بالاتر باشد کیفیت بهتری خواهد داشت.

کیفیت تفنگ

بهترین مارک تفنگ میخکوب بتنی

برندهای متفاوتی از تفنگ میخکوب بتنی در بازار وجود دارد که بهترین مارک ها عبارتند از:

فریمن، هیلتی، بوستیج، والته، هیتاچی، بوش، رونیکس، کی تی پی، کامرکس

 

تفنگ میخکوب آهن

یکی از پرکاربردترین و بهترین ابزارها تفنگ میخکوب آهن است، در شرایطی که میخواهید روی سطوح آهنی میخ کاری کنید مناسب است، این ابزار به شما این توانایی را می دهد که با سرعت زیاد روند میخ کاری و یا انجام اتصالات مختلف را انجام دهید.

 

تفنگ میخکوب آهن چگونه کار می کند؟

روند کارکرد تفنگ های میخکوب تا حدی به تفنگ های معمولی شباهت دارد، هنگامی که تفنگ میخکوب آهن را روی سطح فلزی مد نظر قرار می دهید، و بعد ماشه آن را فشار می دهید، یک سنبه به قسمت انتهای چاشنی برخورد می کند و همین امر سبب ایجاد انفجار می شود، که می تواند میخ را به بیرون پرتاب کند. پس در نتیجه قدرت سوراخ کنندگی میخ تا حد زیادی به نوع چاشنی و قدرت انفجار بستگی دارد، زمانی که شما دست خود را روی ماشه قرار می دهید، یک پین به انتهایی چاشنی که پایم نام دارد ضربه وارد می کند، همین ضربه وارد شده تامین کننده اولیه برای انفجار می شود، بعد از انجام انفجار گازی که از آن انبساط می شود سبب می گردد که پیستون به حرکت دربیاید. البته پیستون ها هم فشار زیادی را از دستگاه ها به سمت بیرون پرتاب می کنند.

مابقی بخش های تفنگ میخکوب مانند: دسته، سیستم ماشه، نازل هدایت کننده میخ و… است که بسته به نوع تفنگ میخکوب این بخش ها می تواند متفاوت باشد.

 

تفنگ میخکوب آهن شامل چه بخش هایی است؟

تفنگ میخکوب آهن نسبت به بقیه دستگاه ها دارای حساسیت و شرایط کاری دشواری است، این ابزار باید به صورتی طراحی و تولید شود که توانایی تحمل فشار، ضربه و انفجار را داشته باشد، مهم ترین بخش میخکوب آهن در حین کار، چاشنی آن است، چاشنی این تفنگ ها تا حد زیادی به چاشنی تفنگ های جنگی شباهت دارند، اما غلاف آن ها نسبت به یکدیگر متفاوت است، و دارای گلوله نیستند و کالیبر این تفنگ ها 22 می باشد.

تفنگ میخکوب آهن شامل چه بخش هایی است؟

 

 

انواع تفنگ میخکوب آهن

 • تفنگ میخکوب آهن انواع متفاوتی دارد یکی از کاربردی ترین آن ها تفنگ میخکوب آهن، با میخ و چاشنی است که نیروی محرکه خود را از طریق ماده منفجره داخل چاشنی به دست می آورد.

 

 • میخکوب بادی نمونه ی دیگری از انواع تفنگ میخکوب آهن محسوب می شوند که معمولا قدرت چندانی برای انجام اتصالات روی آهن را ندارند.
 • میخکوب های برقی دارای قدرت بسیاری در پرتاپ دارند و از طریق الکتریسیته و برق شهری انرژی برق خود را تامین می کنند.
 • جدیدترین و بهترین نمونه میخکوب شارژی است که وظیفه فعال کردن چاشنی در آن برعهده باتری است این ابزار از طریق جرقه، گاز درون محفظه را منفجر می کند و نیروی مورد نیاز برای، پرتاب را تامین می کند.

 

نکات مهم در هنگام خرید تفنگ میخکوب آهن

 • سعی کنید برند تفنگ میخکوب آهن را به گونه ای انتخاب کنید که بعدها برای تامین لوازم یدکی آن دچار مشکل نشوید.
 • از فروشگاه های معتبر که محصول باکیفیت و دارای ضمانت نامه به مشتریان هستند محصول خود را خریداری کنید.
 • با آگاهی و داشتن دانش کافی بسته به نیاز خود درباره ابزار شروع به خریداری و یا ثبت سفارش کنید.
 • با افراد با تجربه و کسانی که نکات عملی و تخصصی در آن زمینه دارند مشورت بگیرید.
 • دقت داشته باشید که پایین آوردن قیمت توسط فروشندگان دلیلی بر کیفیت بالا نیست.

میخ و چاشنی چیست ؟

برای وصل کردن قطعات بتنی قاعدتا باید از میخ و چاشنی استفاده کرد، میخ و چاشنی با دستگاه تفنگ میخکوب کار می کند، میخ ها برای اینکه از تفنگ بیرون بیایند و به داخل سطح بتنی یا هر سطح دیگری بروند، به یک نیروی محرکه ای نیاز دارند، که این نیرو توسط چاشنی تامین می گردد، کار چاشنی در اصل این است که میخ ها را از داخل تفنگ شلیک کند و میخ ها هم با کمک نیروی احتراق بدست آمده از باروت شلیک می شود.

میخ و چاشنی چیست ؟

کاربرد های میخ و چاشنی چیست ؟

میخ و چاشنی در قسمت های مختلفی استفاده می شود، مانند: اتصال تورهایی فلزی، ایزولاسیون، سقف های کاذب کناف کاری ، گچبری ها، تایلند های گچی.

مهم ترین کاربرد میخ و چاشنی استفاده در صنعت ساختمان است و به دلیل مناسب بودن قیمت میخ و چاشنی استفاده زیادی از آن می کنند که در موارد زیر به آنها اشاره می شود:

 • هنگام نصب انواع ورق های فولادی و پوشش های فلزی به بتن از میخ و چاشنی استفاده می شود.
 • در ساختن سقف و دیوار های کاذب
 • وصل کردن صفحات بتنی با کمک میخ و چاشنی انجام می شود.
 • توانایی تولید انواع سیستم های برقی و مکانیکی

 

چاشنی چیست ؟

چاشنی در واقع یک نوع پودر است که به عنوان عامل انفجاری در میخکوب ها استفاده می شود، کار چاشنی ها هم مانند عملکرد شلیک گلوله است با کمک فرآیند انفجاری عمل می کند.

چاشنی های دستگاه میخکوب دو نوع در بازار عرضه می گردد: برنجی و نیکلی،

البته لازم به ذکر است این چاشنی ها در نوارهای پلاستیکی فروخته می شوند این نوارهای پلاستیکی رنگ های متنوعی دارند که نشان گر سرعت آنها است.

 

انواع میخ ها

بر اساس نوع نیاز می توان میخ ها را به چند دسته تقسیم کرد:

میخ های رزوه شده: این محصول داری دو قسمت بالا و پایین است، قسمت بالا به صورت کاملا صاف و قسمت پایین دارای رزوه می باشد.

میخ های نفوذی: این میخ ها پر کاربرد ترین محصول برای اتصال دو سازه به یکدیگر است، البته کمک گرفتن از واشربسیار ضروری است، واشرها هم بسته به نوع عملکرد میتوان به دو دسته تقسیم کرد: واشرهای فولادی یا پلاستیکی استفاده می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش می توانید به سایت دکتر هیلتی مراجعه کنید و برای دریافت اطلاعات و پرسیدن سوال های خودتان می توانید با متخصصین دکتر هیلتی تماس حاصل فرمایید.

 

میخ های نفوذی

میخ و چاشنی بتن چه کاربردی دارد؟

همان طور که از نام این محصول مشخص است، برای متصل ورق فلز به بتن با ضخامت 5 میلی متر به بتن استفاده می شود، میخ و چاشنی بتن تولید شده از با کیفیت ترین مواد کربنی استیل است، هر بسته آن دارای صد عدد میخ و صد تا چاشنی می باشد.

 

لوازم یدکی تفنگ میخکوب

تفنگ میخکوب دارای لوازم یدکی مخصوص به خود است که عبارتند از:

 • فنر ضربه گیر برای تفنگ میخکوب بتن
 • استپ رینگ مناسب برای تفنگ های میخکوب والته و کامرکس و …
 • قطعه میخ جا زن، فنرهادی، چاشنی بالا، مهره تنظیم قدرت بسیار کاربردی برای تفنگ انفجاری هستند.
 • یدکی قفل کن چاشنی ها
 • پلاستیک چکاننده به همراه فنر
 • ماشه از جنس پلاستیک و یک نفر هولدر
 • قطعه آهن هولدر و میله آلومینیومی برای تفنگ های انفجاری است.