دکتر هیلتی
پخش عمده میخ و چاشنی و لوازم یدکی تفنگ میخکوب

آشنایی با برند تفنگ میخکوب والتی

آشنایی با برند تفنگ میخکوب والته

برند تایوانی والتی یکی از برندهای تفنگ میخکوب شناخته شده در دنیا است. این برند با ساخت تفنگ های میخکوب با کیفیت توانست جزء چند برند محبوب ساخت تفنگ های میخکوب در دنیا بشود.

تفنگ های میخکوب والتی مانند تفنگ های میخکوب کامرکس یکی از اولین نمونه های ارزان قیمت تفنگ های میخکوب های هیلتی کشور آلمان بوده که از سال 1385 در کشور ایران با قیمت کنترل شده به فروش می رسیده است.

تفنگ های والتی در بین اپراتورهای تفنگ های میخکوب محبوبیت زیادی دارند زیرا آن ها معتقدند این برند تولید کننده تفنگ میخکوب برند معتبری می باشد و قیمت محصول های ارائه دهنده ی آن به نسبت کیفیت بسیار بالایی که دارد قیمت متناسب و مناسبی می باشد.

ویژگی میخ چاشنی مصرفی در تفنگ های میخکوب والتی

معمولا در تفنگ های میخکوب برند والتی از میخ های تکی واشر دار یا به اصطلاح میخ های DX450 استفاده می گردد.
همچنین چاشنی های مورد استفاده در این نوع تفنگ های میخکوب به صورت خشابی و 10 عددی می باشد که به رنگ های زرد – سبز – قرمز و مشکی در بازار به فروش می رسد.

در بسته بندی تفنگ های WALTE چه اقلامی موجود می باشد؟

معمولا در بسته بندی تفنگ های والته 17 قلم جنس شامل تقنگ میخکوب،میخ و اشنی و ابزار آلات نگهداری از تفنگ میخکوب که باعث بالا رفتن طول عمر تفنگ میخکوب می شود، موجود می باشد.
ابزار آلات موجود در هارد باکس تفنگ های میخکوب والتی :
1 عدد دستمال
1 عدد عینک محافظ چشم که برای کار با تفنگ میخکوب والتی ضروری می باشد
1 عدد میله
3 عدد فرچه آهنی برای تمیزکاری قطعات تفنگ میخکوب
1 عدد اسپری تمیز کننده
3 عدد قطعه یدکی فنر ضربه گیر
5 عدد قطعه یدکی ضربه گیر
1 عدد آچار آلن
دفترچه راهنمای تفنگ میخکوب والتی

بسته بندی تفنگ های میخکوب والته

کاربرد تفنگ های میخکوب والتی

از متداول ترین کاربردهای استفاده از تفنگ های میخکوب والتی میتوان به اتصالات ورق های آهنی و توری برای نصب کاشی به مصالحی مانند بتن و آهن و…اشاره داشت که کاربر می تواند با توجه به کار سایز میخ و رنگ چاشنی انتخاب کند.
همچنین به وسیله ی تفنگ های میخکوب والتی می توان، میخ های پرچ واشر دار را با قدرت زیاد به داخل دیوار ها و صفحات بتنی و آهنی و… وارد کرد.

معمولا از تفنگ های میخکوب والتی اکثر اوقات برای نصب سقف های کناف، بست کوبی، تایل گچی، نصب تاسیسات و لوله های برق و فاضلاب استفاده می گردد.

کاربردهای متداول تفنگ های میخکوب والتی

انواع اتصالات موقت و دائم در کارگاه های عمرانی و ساختمانی
انواع سیستم های برقی و مکانیکی
اتصال پلیت ها و صفحات مختلف و سازه ها به بتن و تیرآهن
نصب انواع توری های فلزی و پوشش های ایزولاسیون به بتن و مصالح دیگر
نصب دیوارهای سبک و دکوراسیون داخلی یا به اصطلاح کناف
نصب زائده های برشی و انواع ورق های فلزی در سقف های عرشه فولادی و کامپوزیت

 تفنگ های میخکوب والتی

در هنگام کار با تفنگ های والتی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

از نکات مهم برای کاربا تفنگ های میخکوب والتی می توان به استفاده از عینک محافظ در حین کار اشاره کرد.علاوه بر این استفاده ار دستکش ایمنی و همچنین گوش گیر یکی دیگر از اقدامات مهم ست که هنگام میخکوبی با تفنگ های میخکوب والتی باید به آن توجه داشت.

نظافت روزانه تفنگ میخکوب والتی باید بعد از حدود 100 الی 200 شلیک انجام گیرد که این امر به طول عمر قطعات یدکی داخلی و راندمان تفنگ میخکوب بسیار کمک میکند.

مراحل کار با تفنگ های میخکوب والتی

برای شروع کار با تفنگ میخکوب والتی باید در ابتدا اهرم گلن گدن تفنگ را کمی بالا نگه داشته و سپس با انگشت دست, از جای خود آزاد کرده و کله گی دستگاه را در جهت خلاف عقربه های ساعت چرخانده تا جلوی دستگاه باز شود.
سپس شما باید قطعات داخلی دستگاه را مانند پیستون گاه , ضربه گیر , فنر ضریه گیر و هادی میخ و قطعاتی که قابل تعویض هستند را پس از اتمام کار برای افزایش راندمان کاری،از تفنگ خارج کنید و سپس قطعات خارج شده را با استفاده از فرچه و دستمال داخل جعبه تمیز کنید.
برای آسان تمیز کردن قطعات خارج شده میتوانید از اسپری های تمیز کننده داخل کیف دستگاه میخکوب استفاده کنید.
توجه داشته باشید، هرگز قطعات تفنگ را به وسیله ی بنزین و گازوئیل و روغن گیریکس و … تمیز و یا روانکاری نکنید و همچنین پس از تمیز کردن دستگاه، تفنگ را با دستمال داخل کیف خشک کنید.

مراحل کار با تفنگ میخکوب WALTE